مسابقه در دنیای علمی تخیلی

مسابقه آنلاین «در دنیای علمی-تخیلی»

توضیحات

مسابقه فیلم به منظور آشنایی مخاطب با چندی از فیلم‌های علمی تخیلی مطرح دنیا و سنجش حافظه و درک او در زمینه‌ی مفاهیم علمی مطرح شده در فیلم، اجزای تشکیل‌دهنده آن (نظیر موسیقی متن، کارگردانی و…) و صحنه‌های برجسته و جزئیات فیلم توسط کانون نجوم برگزار شده است. در طی جریان این مسابقه، شرکت‌کنندگان به تماشای سه فیلم سینمایی عنوان شده پرداخته و سپس در روز مقرر، طی یک آزمون تستی معلومات آن‌ها در زمینه‌های مزبور‌ سنجیده خواهد شد. آزمون شامل سی و دو سوال چهارگزینه‌ای و کوتاه پاسخ (سه الی چهار سوال کوتاه پاسخ) از هر سه فیلم بوده و از طریق یک لینک به همراه جزئیات بیشتر مربوط به آن، برای شرکت‌کنندگان در روز آزمون ایمیل خواهد شد.

فیلم‌ها

 

۲۰۰۱: ادیسه فضایی

(۲۰۰۱: A Space Odyssey)

پس از کشف یک مونولیت روی سطح ماه، فضاپیمای the Discovery one و ابرکامپیوترش تلاش می‌کنند تا پیشینه‌ی مرموز آن را کشف کنند.

کارگردان: استنلی کوبریک

سال ساخت: ۱۹۶۸

IMDB Wikipedia

 

تلقین (Inception)

کاب با نفوذ در رویاهای اشخاص، از مغز آن‌ها اطلاعات استخراج می‌کند. سایتو به کاب پیشنهاد می‌دهد که در صورت تلقین کردن یک ایده در ذهن یک شخص، سابقه فعالیت‌های غیرقانونی‌اش را پاک کند.

کارگردان: کریستوفر نولان

سال ساخت: ۲۰۱۰

IMDB Wikipedia

 

آپولو ۱۳

(Apollo 13)

سه فضانورد در طی ماموریت آپولو ۱۳ به کره ماه می‌روند اما برای بازگشت به زمین آن‌ها دچار مشکلاتی می‌شوند و ناسا باید برای بازگرداندن این سه فضانورد از ماه به زمین، چاره‌ای بیاندیشد.

کارگردان: ران هاوارد

سال ساخت: ۱۹۹۵

IMDB Wikipedia

تا آغاز مسابقه...

 
 

ثبت نام

جهت ثبت نام و شرکت در مسابقه، فرم زیر را تکمیل کنید. در روز مسابقه، لینک سوالات و توضیحات مربوط به آزمون برای ثبت‌نام کنندگان از طریق ایمیل ارسال خواهد شد.

    * الزامی

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *