«وستا»، نام نشریه الکترونیکی کانون نجوم دانشگاه صنعتی امیرکبیر و نام یکی از بزرگترین و شناخته‌شده‌ترین سیارک‌های منظومه شمسی بوده که نام خود را از اسطوره‌های رومی گرفته است.


در اساطیر روم وستا نام الهه اجاق و آتش آن است؛ اکثر خویشاوندان وستا در افسانه‌ها (مانند ژوپیتر، نپتون، پلوتو، سترن و سرس) امروزه به عنوان اسامی اجرام حاضر در منظومه شمسی شناخته می‌شوند.


هدف از انتشار این نشریه قرار دادن محتوای جذاب و ارزشمند علمی، به صورت رایگان، در اختیار تمامی فارسی زبانان علاقه‌مند به نجوم و ترویج علم ژرف نجوم به نوع خود است.


در تابستان ۱۳۹۸، پس از هفته‌ها برنامه‌ریزی کانون نجوم برای انتشار یک نشریه الکترونیک، سرانجام وستا رسماً فعالیت خود را به عنوان یک گاه‌نامه‌ی نجومی آغاز کرد.


پس از انتشار اولین نسخه و با استقبال خوانندگان از این شیوه ارائه محتوا، بر آن شدیم تا با انگیزه‌ و اشتیاق بیشتر به نشر و تولید محتوا برای شما همراهان همیشگی کانون نجوم و دوستداران آسمان بپردازیم.


در طول مدت انتشار وستا، کوشیده شده تا نسخه جدید نسبت به نسخه‌های پیشین به‌لحاظ کیفیت و کمیت محتوا پیشرفت محسوسی داشته باشد.


تیم تهیه‌کننده این نشریه، اعم از هیئت تحریریه، مدیر مسئول، سردبیر، طراح گرافیک، صفحه‌آرا و… متشکل از دانشجویان رشته‌های مختلف و داوطلبان مشتاق و مسلط بر مباحث نجوم آماتوری و حتی حرفه‌ای بوده است. اگر شما دوستان عزیز نیز تمایل به همکاری در نشریه‌ی الکترونیک وستا می‌باشید، با ما در میان بگذارید.