Warning: A non-numeric value encountered in /home/nojumaut/public_html/wp-content/plugins/ultimate-member/includes/core/class-cron.php on line 83

Warning: mktime() expects parameter 4 to be int, string given in /home/nojumaut/public_html/wp-content/plugins/ultimate-member/includes/core/class-cron.php on line 85
چیزی در میان تروژان ها وجود دارد. - کانون نجوم دانشگاه صنعتی امیرکبیر

چیزی در میان تروژان ها وجود دارد.

تلسکوپ فضایی هابل، این تصویر از دنباله دار جوان P/2019 LD2 را هنگام چرخش در نزدیکی سیارک‌های باستانی تسخیر شده مشتری، که تروژان نامیده می‌شوند، گرفته است. این شئ یخی، اولین دنباله‌داری است که ستاره‌شناسان در نزدیکی اجتماع تروژان ها مشاهده کرده‌اند.
تصاویر هابل، یک دم به طول ۶۴۰،۰۰۰کیلومتر متشکل از گرد و غبار و گاز که از هسته جامد روشن دنباله دار نشات گرفته را نشان می‌دهد. دم می‌تواند با انتشار کربن مونوکسید و کربن دی اکسید هدایت شود. این مواد فرّار، برای گرم کردن فرم منجمد مواد و تبدیل آنها به گاز، به نور خورشید احتیاج ندارند.

دنباله دار P/2019 LD2

دنباله دار P/2019 LD2 در اوایل ژوئن ۲۰۱۹ توسط تلسکوپ سیستم هشدار نهایی برخورد اجرام خاکی ATLAS دانشگاه هاوایی کشف شد.
این موجود یخی به احتمال زیاد یکی از جدیدترین اعضای دنباله دارهای به اصطلاح “سطلی” می‌باشد که پس از بیرون رانده شدن از خانه سرد خود در کمربند کویپر، از طریق تعاملات با دورترین سیاره غول پیکر، سیاره نپتون، به سمت خورشید حرکت می‌کند.
کمربند کویپر پناهگاهی از بقایای تشکیل سیارات ما در ۴.۶ حدود میلیارد سال پیش است و در حومه منظومه شمسی قرار گرفته است.
دنباله‌دار سرگردان، یک ساکن موقت در میان سیارک‌های مشتری است. شبیه‌سازی‌های رایانه‌ای نشان می‌دهد که این مهمان غیر منتظره، تقریبا طی دو سال دیگر با مشتری دیدار نزدیک خواهد داشت. این سیاره عظیم، دنباله‌دار را به سمت بخش درونی منظومه شمسی پرتاب خواهد کرد.

مترجم: امین ذکاوتی
ویرایشگر: پریا امین پور
منبع: https://www.instagram.com/p/CL0OBtCgwPb/?igshid=xrkdt972bn12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *