همکاری با کانون نجوم

  بخش اول: معرفی کانون
  1. کانون نجوم دانشگاه صنعتی امیرکبیر، بهترین کانون نجوم دانشجویی کشور در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، فعالیت خود را از اواسط دهه هشتاد آغاز کرد. کانون نجوم یکی از کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، مذهبی دانشگاه صنعتی امیرکبیر است و هدفش افزایش آگاهی، ایجاد شور و نشاط از طریق انجام فعالیت‌های فرهنگی-اجتماعی و شناسایی استعدادها و رفع نیازهای مربوطه‌ی دانشجویان بوده است.

   کانون نجوم به واسطه عملکرد خوب خود به مدت سه سال متوالی در سال‌های ۱۳۹۷، ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ به عنوان برترین کانون فرهنگی، اجتماعی، مذهبی دانشگاه صنعتی امیرکبیر انتخاب شده است.

   کانون نجوم در راستای نیل به اهداف خود، در سال‌های گذشته دست به برگزاری کلاس‌ها و جلسات عمومی و تخصصی، انجام فعالیت‌های تحقیقاتی، تولید و عرضه آثار فرهنگی-اجتماعی و اجرای برنامه‌های نجومی زده است.

   برگزاری اردوهای رصدی، برگزاری سخنرانی‌های علمی با میهمانان فرهیخته، برگزاری دوره‌های آموزش نجوم مقدماتی و پیشرفته، انتشار نشریه‌های برساووش و وستا و پادکست رادیو استروفیل تنها بخشی از فعالیت‌های موفق کانون نجوم بوده‌اند.

   کانون نجوم علاوه بر موارد ذکر شده، در تلاش است تا در کنار ترویج علم نجوم، فضایی مناسب جهت انجام فعالیت‌های دانشجویی فراهم آورد تا تمام علاقه‌مندان هم بتوانند وارد دنیای جذاب نجوم و اخترشناسی شده و به میزانی که علاقه دارند به یادگیری و کسب تجربه بپردازند.

   در سال‌های اخیر و با گسترش فعالیت‌ها و طیف مخاطبان کانون نجوم، بستر مشارکت با اعضای غیرامیرکبیری مهیا شده است. به نحوی که امروز، هزاران مخاطب غیرامیرکبیری در صفحات مجازی کانون نجوم را دنبال می‌کنند.

   کانون نجوم از همکاری با تمامی افراد مستعد، دغدغه‌مند و باانگیزه که مایل هستند به نوبه خود در بهبود وضعیت فرهنگی-اجتماعی جامعه نقش داشته باشند، استقبال می‌کند و متقابلاً فرصت رشد، یادگیری و کسب تجربه را در اختیار این افراد قرار خواهد داد.

   پیش‌نیاز اقدام برای همکاری با کانون، عضویت در کانون است. همه علاقه‌مندان، پیش از تکمیل این فرم، می‌بایست فرم عضویت در کانون نجوم را تکمیل کرده باشند. ضمن اینکه دانشجویان دانشگاه امیرکبیر، علاوه بر فرم ذکر شده، می‌بایست فرم کانون‌های فرهنگی را نیز تکمیل نموده و به مجمع عمومی کانون نجوم بپیوندند.

   لینک عضویت در کانون نجوم (تمامی مخاطبان)

  2. لینک عضویت در مجمع عمومی کانون نجوم (ویژه دانشجویان امیرکبیر)  بخش دوم: مشخصات فردی
  بخش سوم: حیطه فعالیت
  1. مایل به همکاری با کانون نجوم در چه زمینه‌ هایی هستید؟ (مثال: ترجمه مقالات، ادیت ویدیو، طراحی پوستر و...) به طور دقیق ذکر کنید.

   • در رابطه با مواردی که در باکس قبلی ذکر کردید، به سوالات زیر پاسخ دهید.

   • چه مهارت‌ها و سوابقی از قبل دارید که کمک‌کننده خواهند بود؟

   • آیا دانشی در آن حوزه دارید؟

   • آیا مایل به یادگیری مهارت خاصی در این حوزه هستید؟

  بخش چهارم: انگیزه
  1. گرچه هر کس برای انجام دادن هرکاری، انگیزه و هدفی دارد، اما انگیزه هر فرد برای انجام یک کار با سایر افراد متفاوت است. در این قسمت به طور مختصر در رابطه با انگیزه و هدف خود از اقدام برای همکاری با کانون نجوم بنویسید و در صورت تمایل توضیح دهید به نظرتان چه چیزی به کانون اضافه خواهید کرد.
  بخش پنجم: پیشنهاد برای پیشرفت کانون (اختیاری)
  1. همه‌ی ما قبل از عضویت و آغاز فعالیت در یک مجموعه، کمابیش با آن آشنایی داریم. کانون نجوم طبیعتاً عاری از نقص یا ایده‌آل نیست. به نظر شما، با در نظر گرفتن شرایط و محدودیت‌ها، چه انتقادی به کانون نجوم وارد است؟ در چه زمینه‌ای کانون نجوم پتانسیل پیشرفت بیشتری دارد؟ به‌طور مختصر توضیح دهید.

  بخش ششم: آشنایی بیشتر با شما
  1. مهارت‌های نرم، مهارت‌های غیرفنی‌ای هستند که روی نحوه کار و فعالیت افراد تاثیر مستقیم دارند. با توجه به شناختی که از خود دارید، بارز ترین مهارت‌های نرم شما کدام هستند؟

   در لیست زیر، برخی از مهم‌ترین مهارت‌های نرم هستند. چهار مورد از مهارت‌های داخل لیست که بهتر توصیفتان می‌کنند را انتخاب کنید.


  2. (اختیاری:) تست شخصیت شناسی پنج عامل بزرگ شخصیتی The Big Five از معروف‌ترین تست‌های شخصیت‌شناسی است. این تست به شناخت صفات شخصیتی هر فرد کمک می‌کند. افراد با صفات شخصیتی مختلف، در شرایط مختلف ترجیح می‌دهند واکنش‌های مختلفی نشان دهند و به نحوه‌ی به خصوص خود کار ها را پیش ببرند.

  3. تست، به پنج ویژگی شخصیتی اصلی هر فرد عددی در بازه ۱ تا ۱۰۰ اختصاص می‌دهد. پس از پایان تست، شما می‌توانید نتایج خود را مشاهده کرده و با مطالعه‌ی تحلیل‌های منابع معتبر، شناخت بهتری نسبت به خود به دست آورید.

  4. اشتراک گذاری نتایج تست خود با ما، به ما کمک خواهد کرد شناخت اولیه‌ی کامل‌تری نسبت به شما داشته باشیم و این‌گونه از ناهماهنگی‌ها و سوتفاهم‌های احتمالی، به ویژه در آغاز همکاری، کاسته خواهد شد.

  5. لینک آزمون پنج عامل بزرگ شخصیتی


  بخش پایانی: توضیحات (اختیاری)
  1. در صورت تمایل می‌توانید در این قسمت توضیحاتی که لازم می‌دانید را یادداشت کنید تا به انضمام باقی اطلاعات، برای ما ارسال شود. در غیر این صورت می‌توانید این بخش را رها کنید.

  * موارد ستاره دار الزامی هستند

  پس از ثبت فرم، اطلاعات شما برای ما ارسال خواهد شد. جهت تسریع در روند بررسی، می‌توانید به اکانت کانون نجوم در تلگرام یا اینستاگرام پیام ارسال کنید.