Warning: A non-numeric value encountered in /home/nojumaut/public_html/wp-content/plugins/ultimate-member/includes/core/class-cron.php on line 83

Warning: mktime() expects parameter 4 to be int, string given in /home/nojumaut/public_html/wp-content/plugins/ultimate-member/includes/core/class-cron.php on line 85
وبینار « کهکشان‌های هسته‌فعال: از نظریه تا رصد » - کانون نجوم دانشگاه صنعتی امیرکبیر

وبینار « کهکشان‌های هسته‌فعال: از نظریه تا رصد »

وبینار کهکشان های هسته فعال

سخنران

جناب آقای امیرنظام امیری

دانشجو دکتری فیزیک و نجوم دانشگاه فلورانس

INAFو مرکز تحقیقات اخترفیزیک

فلورانس – ایتالیا

توضیحات

زمان: شنبه، ۲۹ام آذرماه ساعت ۶:۳۰-۵

هزینه ثبت‌نام: ۲۰هزارتومان

وبینار به صورت آنلاین در سایت کانون نجوم و در بستر اسکای روم برگزار خواهد شد.

همراه با تخفیف ویژه برای اعضای باشگاه مقاله خوانی

درصورت ثبت‌نام در چهار وبینارها، هزینه وبینار پنجم به صورت رایگان محاسبه خواهد شد. کافی است پس از ثبت‌نام در چهار وبینار، برای ثبت‌نام در پنجمین وبینار کد ۰۰۰۰ را حین ثبت‌نام برای وبینار پنجم وارد نمایید.

کهکشان‌های هسته فعال به کهکشان‌هایی اطلاق می‌شود که مقدار بسیار زیادی انرژی، چه به صورت تابشی چه به صورت خروج جت یا ترکیبی از هر دو، از مرکز کهکشان گسیل می‌شود. این گسیلندگی ناشی از بلعش مقدار زیادی ماده از دیسک برافزایش توسط سیاهچاله ابر پرجرم مرکزی است که در مرکز کهکشان قرار دارد. در این سخنرانی سعی خواهیم داشت نگاهی به شکل‌گیری سیاهچاله‌های کهکشانی انداخته و از نظر تاریخی، نظریه و آنچه در مشاهدات گواه بر آن است می‌پردازیم. سپس دسته خاصی از کهکشان‌ها با مشخصه فعالیت مرکزی را بررسی می‌کنیم و نشان می‌دهیم چگونه چنین کهکشان‌هایی می‌توانند هسته فعال شوند. تاثیر این فعالیت بر تحول کهکشان میزبان و کهکشان‌های اطراف را بررسی می کنیم. از آنجا که این فعالیت به صورت ویژه‌ای بر یونیزاسیون گاز کهکشان می‌تواند اثر بگذارد نگاهی گذرا به اثر آن در ستاره‌زایی و تحول گاز سرد می‌پردازیم. همچنین نگاهی به پروژه‌های پیش رو برای درک بیشتر از ماهیت پر اثر کهکشان‌های هسته فعال بر تحول ساختار خواهیم داشت.

بستر برگزاری

آموزش ثبت‌نام

پس از مطالعه توضیحات کلاس، می‌توانید مطابق مراحل زیر در دوره ثبت‌نام کنید:

۱- کلیک کردن روی لینک پرداخت:

با کلیک روی لینک پرداخت، شما وارد درگاه پرداخت می‌شوید. اطلاعات ثبت‌شده در صفحه جدید را مطالعه فرمایید و با دقت، فیلدهای مربوطه را پر بفرمایید. هزینه ثبت‌نام را مطابق آن‌چه اعلام شده است وارد بفرمایید و سپس وارد مرحله بعدی شده و شهریه وبینار را پرداخت بفرمایید. پس از پشت سر گذاشتن تمام مراحل، کد رهگیری‌ای مربوط به پرداخت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد، آن را فراموش نکنید.

۲- بازگشت به سایت کانون نجوم:

اکنون فرم مربوط به ثبت‌نام که در همین صفحه قرار دارد را تکمیل بفرمایید. کد رهگیری‌ای که در مرحله قبل در اختیارتان قرار گرفته است را در این بخش وارد کنید. جهت ثبت در بانک اطلاعاتی مربوط به دوره، بخش‌های مربوط به نام و نام خانوادگی، ایمیل و شماره تلفن همراه خود را با دقت وارد فرمایید. در نهایت کلید تکمیل ثبت نام را بزنید.

۳- دریافت ایمیل تایید ثبت‌نام:

حداکثر ۱۰ دقیقه پس از انجام مرحله دوم، پوشه inbox و پوشه spam ایمیل خود را بررسی کنید. ایمیلی مبنی بر تکمیل ثبت‌نام شما برایتان ارسال شده است. آن را مطالعه کنید.

۴- دریافت ایمیل دوم پیش از آغاز وبینار:

حداکثر ۲۴ ساعت پیش از آغاز وبینار، ایمیل حاوی لینک ورود به جلسه برای تمامی ثبت‌نام کنندگان ارسال خواهد شد.

ثبت‌نام

ثبت نام این وبینار به اتمام رسیده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *